Miło jest nam poinformować o kadrze reprezentującej nasz zespół w najbliższym sezonie Statscore Futsal Ekstraklasa.

Do naszego zespołu dołączyło 9 nowych zawodników.

Oto co o naszych ruchach kadrowych pisze serwis www.futsalekstraklasa.pl:

MOKS Słoneczny Stok Białystok podał kadrę zawodników, z którą przystąpi do sezonu 2021/22. Tym razem drużyna Adriana Citki powinna być zabezpieczona na wypadek ewentualnych kontuzji, bo też w zespole znajduje się w sumie 19 graczy.

Względem poprzedniego sezonu z drużyny z Podlasia odeszli bramkarz Dawid Święciński oraz Łukasz Andzielewicz, Piotr Bondziul, Piotr Kowalczyk i Michał Łabieniec.

Na parkietach STATSCORE Futsal ekstraklasy będziemy mogli natomiast cały czas oglądać, co naturalne, Adriana Citkę, a także: Szymona Danilewicza, Kamila Dobreńkę, Pawła Aleksandrowicza, Tomasza Dzierzgowskiego, Krzysztofa Kożuszkiewicza, Mateusza Łabieńca, Michała Osypiuka, Mateusza Prolejkę, Piotra Skiepkę oraz Sergieja Szostaka.

A kto do białostoczan dołączył? Tu mamy aż siedmiu nowych zawodników.

Pierwszym z nich jest 38-letni Kamil Ulman, który na swoim koncie ma cztery sezony występów w I-ligowym Heliosie Białystok. Następny to 27-letni Grzegorz Makal, a więc zawodnik, który w sezonie 2015/16 znajdował się w kadrze, wtedy jeszcze I-ligowego MOKS-u, ale nie zdołał wystąpić w żadnym spotkaniu. Dalej mamy 21-letniego Huberta Stachurskiego, a więc strzelca 12 bramek w ostatnim sezonie dla białostockiego Heliosa oraz 25-letniego Krystiana Belzyta, który głównie występował w I-ligowym Unisław Team, a na początku sezonu 2015/16 reprezentował barwy ekstraklasowego FC Reiter Toruń.

Poza tym w kadrze białostoczan znajdziemy też reprezentanta naszej młodzieżówki, a więc Kamila Gryko, który ostatnio był zawodnikiem Heliosa. Z tego zespołu dołączył również 25-letni Karol Buzun, który w przeszłości, w wieku zaledwie 16 lat zaliczył debiut w piłkarskiej ekstraklasie w barwach Jagiellonii Białystok.

Piłkarską przeszłość ma także 32-letni Łukasz Grzybowski, a więc zawodnik, który przez ostatnie lata był związany głównie z III-ligową, Olimpią Zambrów, ale w przeszłości grał również w Młodej Ekstraklasie w barwach Jagielonii oraz Legii Warszawa.


Autor: Łukasz Leski