Zawodnicy MOKS Słoneczny Stok Bialystok odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie Statscore Futsal Ekstraklasy. Na własnym parkiecie pokonali Red Dragons Pniewy 5:4.

Mecz rozpoczął się dla Słonecznych fatalnie. Już po 4 minutach przegrywali 0:2

– Fatalnie weszliśmy w ten mecz, ja sam również źle go zacząłem. Straciliśmy szybko dwie bramki. Ale szukałbym w tym meczu pozytywów. Zdołaliśmy odrobić straty i pokazaliśmy charakter. To dobry prognostyk na przyszłość – przyznaje Krzysztof Kożuszkiewicz.

Białostoczanie zdołali zdobyć bramkę kontaktową, ale zaraz po przerwie rywale podwyższyli prowadzenie. Mimo to podopieczni Adriana Citko nadal szukali swoihc szans i to przyniosło efekt. Najpierw drugie trafienie zaliczył Kamil Gryko, a potem do remisu doprowadził Mateusz Łabieniec. Kamil miał w piątek swój dzień bo nie zadowolił się dwoma bramkami. Jego trzeci gol dał Słonecznym prowadzenie. Tyle, że grający z wycofanym bramkarzem pniewianie zdołali doprowadzić do wyniku 4:4.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem ale w przedostatniej minucie za faul na jednym z białostockich zawodników arbiter podyktował rzut karny. Na gola zamienił do Mateusz Łabieniec i kilkadziesiąt sekund później Słoneczni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

– Mimo, że wygraliśmy ten mecz to boli nas, że bramki traciliśmy po własnych błędach. Najważniejsze jednak, że ten zimny prysznic podziałał na nas mobilizująco i odrobiliśmy straty. Kochamy takie rollercoastery. Najważniejsze, że wracamy do gry – dodaje Adrian Citko.

Swój kolejny mecz białostoczanie rozegrają 9 października. Na wyjeździe zmierzą się z Piastem Gliwice.

Słoneczny Stok Białystok – Red Dragons Pniewy 5:4 (1:2)

Bramki: Gryko (7, 26, 36), Łabieniec (32, 39-karny) – Kostecki (2), Pautiak (4), Storozhuk (22), Błaszyk (38

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Kamil Ulman (1), Adrian Citko (5), Krzysztof Kożuszkiewicz (8), Michał Osypiuk (9), Mateusz Łabieniec (10), Piotr Skiepko (11), Paweł Aleksandrowicz (14), Kamil Jackiewicz (16), Szymon Danielewicz (17), Kamil Gryko (19), Krystian Belzyt (20), Mateusz Prolejko (21)

Red Dragons Pniewy: Michał Roj (3), Mykyta Storozhuk (5), Mateusz Kostecki (9), Adrian Skrzypek (11), Patryk Hoły (13), Oskar Stankowiak (16), Gracjan Miałkas (17), Łukasz Błaszczyk (20), Bartłomiej Gładyszewski (21), Piotr Błaszyk (23), Rafał Roj (64), Maksym Pautiak (88)