#SłonecznyWschód

Tenis stołowy

Sekcja tenisa stołowego jest jedyną sekcją klubu, która istnieje nieprzerwanie od momentu powstania klubu tj. od roku 1999. W okresie swej ponad 20-letniej historii mieliśmy różne momenty. Były chwile wielkiej euforii i radości , ale były też i chwile słabości. Tak to już jest w sporcie. Przez ten czas trenowały w sekcji setki dzieci, młodzieży i dorosłych. Zanotowaliśmy wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej, o wojewódzkiej nie wspominając.

W rozgrywkach drużynowych rozpoczęliśmy od występów w II lidze w sezonie 2000/2001. Po kilku sezonach gry w II lidze, w roku 2005 wywalczyliśmy historyczny awans do I ligi. Autorami sukcesu byli: Fiedorczuk Jakub, Cylwik Sławomir, Dyszkiewicz Karol, Sawoniuk Jan oraz grający trener Dariusz Baruch. W I lidze występowaliśmy przez 8 sezonów z różnym skutkiem – dwukrotnie byliśmy blisko awansu do ekstraklasy (sezon 2010/2011 – 2 miejsce, sezon 2011/2012 – 3 miejsce). Niestety w roku 2013 opuściliśmy pierwszoligowe szeregi i od tej pory nasz pierwszy zespół występuje w rozgrywkach II ligi zajmując tam przeważnie miejsce na podium.

Indywidualnie nasi zawodnicy startowali w setkach turniejów: międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. Zanotowaliśmy w nich liczne sukcesy. Już w roku 2003 zdobyliśmy pierwszy medal w turnieju ogólnopolskim. Było to srebro w Mistrzostwach Polski młodzików w grze drużynowej a jego autorami byli Jakub Juchniewicz i Piotr Zdzienicki. Od tamtej pory startując w turniejach o mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych wywalczyliśmy 20 medali – 6 złotych, 5 srebrne, 9 brązowych. Mistrzami Polski byli: Daniel Puchalski w grze podwójnej kadetów (2006), Kamil Puchalski w grze pojedynczej młodzików(2007), Daniel Puchalski w grze podwójnej juniorów (2009), Kamil Puchalski w grze podwójnej kadetów(2009), Artur Białek w grze mieszanej juniorów (2010), Artur Białek w grze mieszanej młodzieżowców (2011). Dużym sukcesem były też występy Daniela Puchalskiego w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy kadetów w Sarajewie (2006) i na Mistrzostwa Europy Juniorów w Bratysławie (2007).

Obecnie prowadzimy treningi dla dzieci , młodzieży i dorosłych w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku przy ulicy Armii Krajowej 32. Trenuje u nas w sumie ok. 70 zawodników. Najlepsi startują w zawodach miejskich i wojewódzkich. Cały czas czekamy na nawiązanie do sukcesów z poprzednich lat.

I ligowe wyniki

Podsumowanie ogólne

Punkty – 138 :146

Zwycięstw – 58 Remisów – 20 Porażek – 63

Mecze barażowe o utrzymanie – 4 (2 zwycięstwa , 2 remisy)

Mecze barażowe o awans – 2 ( 2 porażki )

Klub reprezentowali:

Zawodnik

Ilość meczy

Gry pojedyncze

Gry podwójne

razem

Z

P

razem

Z

P

Cylwik Sławomir

96

153

64

89

76

37

39

Zdzienicki Piotr

94

178

67

111

69

23

46

Jarkowski Marcin

92

161

84

77

88

36

52

Fiedorczuk Jakub

62

99

31

68

60

22

38

Białek Artur

54

108

74

34

54

37

17

Fareitorow Dmitrij

37

74

48

26

37

13

24

Jendrzejewski Patryk

36

72

55

17

36

25

11

Puchalski Daniel

36

68

37

31

33

16

17

Astaszenok Siergiej

25

50

30

20

24

11

13

Gunkowski Tomasz

24

45

25

20

24

10

14

Kulpa Maksymilian

22

44

15

29

20

3

17

Pietkiewicz Maciej

18

36

28

8

18

13

5

Czerniawski Marcin

18

34

24

10

18

16

2

Dyszkiewicz Karol

12

22

2

20

12

5

7

Kulpeksha Siergiej

6

9

0

9

7

4

3

Puchalski Kamil

6

9

2

7

1

0

1

Cylwik Bogusław

4

5

1

4

2

1

1

Dudziński Jakub

4

4

0

4

2

0

2

Juchniewicz Jakub

2

2

1

1

Kuligowski Aleksander

2

2

0

2

2

0

2

Sawoniuk Jan

1

1

0

1

Klasyfikacja punktowa

Jarkowski Marcin

102

Białek Artur

92,5

Cylwik Sławomir

82,5

Zdzienicki Piotr

78,5

Jendrzejewski Patryk

67,5

Fareitorow Dmitrij

54,5

Puchalski Daniel

45,5

Fiedorczuk Jakub

41

Astaszenok Siergiej

37,5

Pietkiewicz Maciej

34,5

Czerniawski Marcin

32

Gunkowski Tomasz

30

Kulpa Maksymilian

16,5

Dyszkiewicz Karol

4,5

Puchalski Kamil

2

Kulpeksha Siergiej

2

Cylwik Bogusław

1,5

Juchniewicz Jakub

0,5

Sawoniuk Jan

0

Dudziński Jakub

0

Kuligowski Aleksander

0

Sezon 2005/2006

I LIGA TENISA STOŁOWEGO – SEZON 2005/2006

Miejsce w tabeli – 9

Punkty – 10

Zwycięstwa – 5 Remisy – 0 Porażki – 13

Mecze barażowe o utrzymanie – 2 (1 zwycięstwo , 1 remis)

TRENER DRUŻYNY – Marcin Jarkowski

Klub reprezentowali:

Zawodnik

Ilość występów

Gry pojedyncze

Gry podwójne

razem

Z

P

razem

Z

P

Jarkowski Marcin

20

40

25

15

20

9

11

Fiedorczuk Jakub

20

34

12

22

20

10

10

Cylwik Sławomir

18

29

12

17

8

5

3

Gunkowski Tomasz

15

27

13

14

15

5

10

Dyszkiewicz Karol

12

22

2

20

12

5

7

Puchalski Daniel

5

7

2

5

5

4

1

Sawoniuk Jan

1

1

0

1

Ilość zdobytych punktów:

Jarkowski Marcin

29,5

Fiedorczuk Jakub

17

Gunkowski Tomasz

15,5

Cylwik Sławomir

14,5

Dyszkiewicz Karol

4,5

Puchalski Daniel

4

Sawoniuk Jan

0

Sezon 2006/2007

Miejsce w tabeli – 7

Punkty – 15

Zwycięstwa – 4 Remisy – 7 Porażki – 7

TRENER DRUŻYNY – Marcin Jarkowski

Klub reprezentowali:

Zawodnik

Ilość występów

Gry pojedyncze

Gry podwójne

razem

Z

P

razem

Z

P

Jarkowski Marcin

17

27

14

13

17

5

12

Astaszenok Siergiej

16

32

22

10

15

5

10

Fiedorczuk Jakub

16

18

3

15

15

7

8

Cylwik Sławomir

11

16

7

9

8

2

6

Zdzienicki Piotr

10

17

3

14

3

0

3

Gunkowski Tomasz

9

18

12

6

9

5

4

Kulpa Maksymilian

3

6

2

4

1

0

1

Cylwik Bogusław

1

2

1

1

Ilość zdobytych punktów:

Astaszenok Siergiej

26,5

Jarkowski Marcin

16,5

Gunkowski Tomasz

14,5

Cylwik Sławomir

8

Fiedorczuk Jakub

5,5

Zdzienicki Piotr

3

Kulpa Maksymilian

2

Cylwik Bogusław

1

Sezon 2007/2008

I LIGA TENISA STOŁOWEGO – SEZON 2007/2008

Miejsce w tabeli – 6

Punkty – 15

Zwycięstwa – 7 Remisy – 1 Porażki – 10

TRENER DRUŻYNY – Marcin Jarkowski

Klub reprezentowali:

Zawodnik

Ilość występów

Gry pojedyncze

Gry podwójne

razem

Z

P

razem

Z

P

Jarkowski Marcin

18

33

18

15

14

5

9

Cylwik Sławomir

18

32

15

17

16

8

8

Zdzienicki Piotr

15

25

13

12

12

4

8

Puchalski Daniel

14

27

14

13

10

4

6

Astaszenok Siergiej

9

18

8

10

9

6

3

Fiedorczuk Jakub

7

9

1

8

6

1

5

Juchniewicz Jakub

2

2

1

1

Ilość zdobytych punktów:

Jarkowski Marcin

20,5

Cylwik Sławomir

19

Puchalski Daniel

16

Zdzienicki Piotr

15

Astaszenok Siergiej

11

Fiedorczuk Jakub

1,5

Juchniewicz Jakub

0,5

Sezon 2008/2009

I LIGA TENISA STOŁOWEGO – SEZON 2008/2009

Miejsce w tabeli – 6

Punkty – 15

Zwycięstwa – 5 Remisy – 5 Porażki – 8

TRENER ZESPOŁU – Marcin Jarkowski

Klub reprezentowali:

Zawodnik

Ilość występów

Gry pojedyncze

Gry podwójne

razem

Z

P

razem

Z

P

Zdzienicki Piotr

18

36

20

16

18

7

11

Cylwik Sławomir

18

35

15

20

18

8

10

Jarkowski Marcin

18

33

11

22

18

5

13

Puchalski Daniel

17

34

21

13

17

7

10

Cylwik Bogusław

1

2

0

2

Puchalski Kamil

3

4

1

3

1

0

1

Ilość zdobytych punktów:

Puchalski Daniel

25,5

Zdzienicki Piotr

23,5

Cylwik Sławomir

19

Jarkowski Marcin

13,5

Puchalski Kamil

1

Sezon 2009/2010

I LIGA TENISA STOŁOWEGO – SEZON 2009/2010

Miejsce w tabeli – 6

Punkty – 17

Zwycięstwa – 7 Remisy – 3 Porażki – 8

TRENER ZESPOŁU – Marcin Jarkowski

Klub reprezentowali:

Zawodnik

Ilość występów

Gry pojedyncze

Gry podwójne

razem

Z

P

razem

Z

P

Białek Artur

18

36

24

12

18

9

9

Zdzienicki Piotr

18

36

10

26

10

2

8

Cylwik Sławomir

18

32

12

20

18

10

8

Jarkowski Marcin

16

24

16

8

16

12

4

Kulpeksha Siergiej

6

9

0

9

7

4

3

Puchalski Kamil

3

5

1

4

1

0

1

Cylwik Bogusław

2

1

0

1

2

1

1

Ilość zdobytych punktów:

Białek Artur

28,5

Jarkowski Marcin

22

Cylwik Sławomir

17

Zdzienicki Piotr

11

Kulpeksha Siergiej

2

Puchalski Kamil

1

Cylwik Bogusław

0,5

Sezon 2010/2011

I LIGA TENISA STOŁOWEGO – SEZON 2010/2011

Miejsce w tabeli – 2

Punkty – 27

Zwycięstwa – 13 Remisy – 1 Porażki – 2

Mecze barażowe o awans do Superligi 2 ( 2 porażki )

TRENER ZESPOŁU – Marcin Jarkowski

Klub reprezentowali:

Zawodnik

Ilość występów

Gry pojedyncze

Gry podwójne

razem

Z

P

razem

Z

P

Białek Artur

18

36

25

11

18

12

6

Jendrzejewski Patryk

18

36

27

9

18

12

6

Fareitorow Dmitrij

18

36

27

9

18

9

9

Zdzienicki Piotr

13

24

12

12

7

5

2

Cylwik Sławomir

13

8

3

5

8

4

4

Jarkowski Marcin

3

4

0

4

3

0

3

Ilość zdobytych punktów:

Jendrzejewski Patryk

33

Fareitorow Dmitrij

31,5

Białek Artur

31

Zdzienicki Piotr

14,5

Cylwik Sławomir

5

Jarkowski Marcin

0

Sezon 2011/2012

I LIGA TENISA STOŁOWEGO – SEZON 2011/2012

Miejsce w tabeli – 3

Punkty – 31

Zwycięstwa – 15 Remisy – 1 Porażki – 2

TRENER ZESPOŁU – Marcin Jarkowski

Klub reprezentowali:

Zawodnik

Ilość występów

Gry pojedyncze

Gry podwójne

razem

Z

P

razem

Z

P

Białek Artur

18

36

25

11

18

16

2

Jendrzejewski Patryk

18

36

28

8

18

13

5

Pietkiewicz Maciej

18

36

28

8

18

13

5

Czerniawski Marcin

18

34

24

10

18

16

2

Dudziński Jakub

2

2

0

2

0

0

0

Ilość zdobytych punktów:

Jendrzejewski Patryk

34,5

Pietkiewicz Maciej

34,5

Białek Artur

33

Czerniawski Marcin

32

Dudziński Jakub

0

 

Sezon 2012/2013

I LIGA TENISA STOŁOWEGO – SEZON 2012/2013

Miejsce w tabeli – 9

Punkty – 8

Zwycięstwa – 3 Remisy – 2 Porażki – 13

TRENER ZESPOŁU – Dariusz Baruch

Klub reprezentowali:

Zawodnik

Ilość występów

Gry pojedyncze

Gry podwójne

razem

Z

P

razem

Z

P

Fareitorow Dmitrij

19

38

21

17

19

4

15

Zdzienicki Piotr

20

40

9

31

19

5

14

Fiedorczuk Jakub

19

38

15

23

18

4

14

Kulpa Maksymilian

19

37

13

24

18

3

15

Dudziński Jakub

2

2

0

2

2

0

2

Kuligowski Aleksander

2

3

0

3

2

0

2

Ilość zdobytych punktów:

Fareitorow Dmitrij

23

Fiedorczuk Jakub

17

Kulpa Maksymilian

14,5

Zdzienicki Piotr

11,5

Dudziński Jakub

0

Kuligowski Aleksander

0

 

Mistrzostwa Polski

2001

OOM (Mistrzostwa Polski kadetów)

5 – 8

Rogowski Błażej

gra pojedyncza

5 – 8

Rogowski Błażej

gra podwójna

Mistrzostwa Polski juniorów

5 – 8

Rogowski Kamil

Fiedorczuk Jakub

Cylwik Sławomir

gra drużynowa

 

2002

Mistrzostwa Polski juniorów

5 – 8

Rogowski Błażej Fiedorczuk Jakub

Cylwik Sławomir

gra drużynowa

9 – 16

Rogowski Błażej Cylwik Sławomir

gra podwójna

25 – 32

Rogowski Błażej

Cylwik Sławomir

gra pojedyncza

gra pojedyncza

2003

Puchar Polski młodzików

srebrny medal

Zdzienicki Piotr

Juchniewicz Jakub

gra drużynowa

5 – 8

Zdzienicki Piotr

gra pojedyncza

11 – 12

Juchniewicz Jakub

gra pojedyncza

25 – 32

Anchim Piotr

gra pojedyncza

5 – 8

Zdzienicki Piotr

Juchniewicz Jakub

gra podwójna

Mistrzostwa Polski juniorów

5 – 8

Rogowski Błażej Fiedorczuk Jakub

Zdzienicki Kamil

gra drużynowa

9 – 16

Rogowski Błażej Fiedorczuk Jakub

gra podwójna

25 – 32

Rogowski Błażej

Fiedorczuk Jakub

gra pojedyncza

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

9 – 16

Cylwik Sławomir

gra podwójna

25 – 32

Cylwik Sławomir

gra pojedyncza

 

2004

OOM (Mistrzostwa Polski kadetów)

5 – 8

Juchniewicz Jakub

gra podwójna

17 – 24

Juchniewicz Jakub

gra pojedyncza

17 – 32

Juchniewicz Jakub

gra mieszana

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

5 – 8

Fiedorczuk Jakub

gra pojedyncza

25 – 32

Cylwik Sławomir

gra pojedyncza

9 – 16

Cylwik Sławomir Fiedorczuk Jakub

gra podwójna

2005

OOM (Mistrzostwa Polski kadetów)

9 – 12

Juchniewicz Jakub

Puchalski Daniel

gra drużynowa

5 – 8

Juchniewicz Jakub

gra podwójna

9 – 16

Puchalski Daniel

gra podwójna

13 – 16

Puchalski Daniel

gra pojedyncza

25 – 32

Juchniewicz Jakub

gra pojedyncza

5 – 8

Juchniewicz Jakub

gra mieszana

17 –32

Puchalski Daniel

gra mieszana

 

 

2006

Puchar Polski młodzików

srebrny medal

Puchalski Kamil

gra podwójna

25 – 32

Puchalski Kamil

gra pojedyncza

OOM (Mistrzostwa Polski kadetów)

złoty medal

Puchalski Daniel

gra podwójna

brązowy medal

Puchalski Daniel

gra pojedyncza

brązowy medal

Puchalski Daniel

gra mieszana

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

9 – 16

Fiedorczuk Jakub

gra podwójna

17 – 24

Fiedorczuk Jakub

gra pojedyncza

17 – 32

Fiedorczuk Jakub

gra mieszana

 

2007

Puchar Polski młodzików

złoty medal

Puchalski Kamil

gra pojedyncza

5 – 8

Doroszko Patryk

gra podwójna

9 – 16

Puchalski Kamil

gra podwójna

25 – 32

Doroszko Patryk

gra pojedyncza

Mistrzostwa Polski juniorów

5 – 8

Zdzienicki Piotr Kulpa Maksymilian

Cylwik Bogusław

gra drużynowa

9 – 12

Zdzienicki Piotr

gra pojedyncza

17 – 24

Kulpa Maksymilian

gra pojedyncza

25 – 32

Juchniewicz Jakub

gra pojedyncza

9 – 16

Zdzienicki Piotr

Kulpa Maksymilian

Juchniewicz Jakub

gra podwójna

 

2008

Mistrzostwa Polski seniorów

33 – 48

Jarkowski Marcin

gra pojedyncza

17 – 24

Jarkowski Marcin

gra podwójna

33 – 37

Jarkowski Marcin

gra mieszana

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

5 – 8

Kulpa Maksymilian

gra pojedyncza

13 – 16

Cylwik Bogusław

gra pojedyncza

5 – 8

Kulpa Maksymilian

Cylwik Bogusław

gra podwójna

17 – 32

Cylwik Bogusław

gra mieszana

Mistrzostwa Polski juniorów

5 – 8

Puchalski Daniel

gra pojedyncza

13 – 16

Zdzienicki Piotr

gra pojedyncza

5 – 8

Zdzienicki Piotr

Puchalski Daniel

Ignatiuk Arkadiusz

gra drużynowa

5 – 8

Zdzienicki Piotr

Puchalski Daniel

gra podwójna

5 – 8

Puchalski Daniel

gra mieszana

17 – 32

Zdzienicki Piotr

gra mieszana

OOM (Mistrzostwa Polski kadetów)

5 – 8

Puchalski Kamil

gra pojedyncza

9 – 16

Puchalski Kamil

gra podwójna

9 – 16

Puchalski Kamil

gra mieszana

 

2009

Mistrzostwa Polski seniorów

17 – 32

Puchalski Daniel

gra pojedyncza

17 – 24

Puchalski Daniel

gra podwójna

33 – 41

Puchalski Daniel

gra mieszana

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

17 – 24

Zdzienicki Piotr

gra pojedyncza

9 – 16

Zdzienicki Piotr

gra podwójna

17 – 32

Zdzienicki Piotr

gra mieszana

Mistrzostwa Polski juniorów

złoty medal

Puchalski Daniel

gra podwójna

5 – 8

Puchalski Daniel

gra pojedyncza

9 – 16

Puchalski Daniel

gra mieszana

OOM (Mistrzostwa Polski kadetów)

złoty medal

Puchalski Kamil

gra podwójna

brązowy medal

Puchalski Kamil

Doroszko Patryk

Wołosowicz Łukasz

gra drużynowa

5 – 8

Puchalski Kamil

gra mieszana

9 – 12

Puchalski Kamil

gra pojedyncza

Puchar Polski młodzików

brązowy medal

Dudziński Jakub

gra podwójna

17 – 24

Dudziński Jakub

gra pojedyncza

 

2010

Mistrzostwa Polski seniorów

17 – 32

Białek Artur

gra pojedyncza

17 – 24

Białek Artur

gra podwójna

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

5 – 8

Cylwik Bogusław

gra pojedyncza

13 – 16

Zdzienicki Piotr

gra pojedyncza

5 – 8

Cylwik Bogusław

Zdzienicki Piotr

gra podwójna

17 – 32

Cylwik Bogusław

gra mieszana

OOM (Mistrzostwa Polski kadetów)

17 – 32

Dudziński Jakub

gra pojedyncza

9 – 16

Dudziński Jakub

gra podwójna

9 – 16

Dudziński Jakub

gra mieszana

Mistrzostwa Polski juniorów

złoty medal

Białek Artur

gra mieszana

brązowy medal

Białek Artur

gra pojedyncza

brązowy medal

Białek Artur

gra podwójna

brązowy medal

Białek Artur

Puchalski Kamil

Ignatiuk Arkadiusz

Doroszko Patryk

gra drużynowa

13 – 16

Puchalski Kamil

gra pojedyncza

9 – 16

Puchalski Kamil

gra podwójna

6 miejsce

Współzawodnictwo MSiT

w kat. młodzieżowych

( ogółem)

Punktacja klubowa w Polsce

2011

Mistrzostwa Polski seniorów

5 – 8

Białek Artur

gra pojedyncza

13 – 16

Jendrzejewski Patryk

gra pojedyncza

5 – 8

Jendrzejewski Patryk

gra podwójna

9 – 16

Białek Artur

gra podwójna

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

brązowy medal

Jendrzejewski Patryk

gra pojedyncza

9 – 12

Białek Artur

gra pojedyncza

13 – 16

Zdzienicki Piotr

gra pojedyncza

srebrny medal

Jendrzejewski Patryk

gra podwójna

5 – 8

Białek Artur

gra podwójna

17 – 22

Zdzienicki Piotr

gra podwójna

złoty

medal

Białek Artur

gra mieszana

srebrny medal

Jendrzejewski Patryk

gra mieszana

9 – 16

Zdzienicki Piotr

gra mieszana

1 miejsce

Współzawodnictwo MSiT w kat. młodzieżowiec

Punktacja klubowa w Polsce

OOM (Mistrzostwa Polski kadetów)

17 – 24

Dudziński Jakub

gra pojedyncza

5– 8

Dudziński Jakub

gra podwójna

17 – 32

Dudziński Jakub

gra mieszana

 

2012

Mistrzostwa Polski juniorów

9 – 12

Dąbrowska Aleksandra

gra pojedyncza

25 – 32

Dudziński Jakub

gra pojedyncza

9 – 16

Dąbrowska Aleksandra

gra podwójna

9 – 16

Dudziński Jakub

gra podwójna

17 – 32

Dąbrowska Aleksandra Dudziński Jakub

gra mieszana

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

5 – 8

Białek Artur

gra pojedyncza

srebrny medal

Białek Artur

gra podwójna

5 – 8

Białek Artur

gra mieszana

Mistrzostwa Polski seniorów

17 – 32

Białek Artur

Jendrzejewski Patryk

Pietkiewicz Maciej

Czerniawski Marcin

gra pojedyncza

9 – 16

Białek Artur

Jendrzejewski Patryk

Pietkiewicz Maciej

Czerniawski Marcin

gra podwójna

brązowy medal

Pietkiewicz Maciej

gra mieszana

Białek Artur

Czerniawski Marcin

gra mieszana

2013

Mistrzostwa Polski juniorów

9 – 12

Dąbrowska Aleksandra

gra pojedyncza

13 – 16

Lis Marta

gra pojedyncza

brązowy medal

Dąbrowska Aleksandra

Lis Marta

gra podwójna

9 – 16

Lis Marta

gra mieszana

17 – 32

Dąbrowska Aleksandra

gra mieszana

5 – 8

Dąbrowska Aleksandra

Lis Marta

gra drużynowa

Dziękujemy za wsparcie

Odwiedź naszego facebooka

#SłonecznyWschód