Już 13 września 2020 roku, w 21 miastach Polski rozlegać się będą dźwięki odbijanych piłeczek pingpongowych. Wszystko za sprawą Narodowego Dnia Tenisa Stołowego – ogólnopolskiego święta wszystkich miłośników dyscypliny i okazji dla tych, którzy chcą doświadczyć radości z czasu spędzonego przy stole z rakietką w ręku. Obchody Narodowego Dnia Tenisa Stołowego oficjalnie zainaugurują sezon 2020/2021, w którym Polski Związek Tenisa Stołowego celebrować będzie 90-cio lecie swojego istnienia.
Przez 3 ostatnie lata, we wrześniu w Warszawie, na największym stadionie naszego kraju, Polski Związek Tenisa Stołowego organizował wydarzenie o nazwie „Pingpongowy PGE Narodowy”. Na jeden dzień PGE Narodowy stawał się bijącym sercem polskiego tenisa stołowego. Do Warszawy przyjeżdżały tysiące miłośników ping-ponga z całego kraju, aby w rodzinnej atmosferze, spotkać się przy stołach i uczestniczyć w amatorskich turniejach, zobaczyć najlepszych zawodników z kraju i zagranicy oraz wziąć udział w grach i zabawach sportowych. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 12.000 osób.
Po sukcesach „Pingpongowego PGE Narodowego” podjęliśmy decyzję, aby Narodowy Dzień Tenisa Stołowego odbył się w kilkudziesięciu miastach Polski jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu większa liczba pasjonatów tenisa stołowego będzie miała możliwość aktywnego uczestnictwa w celebrowaniu naszego święta. Tenis stołowy to dyscyplina dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy dotychczasowych doświadczeń sportowych i kondycji fizycznej. Liczymy, że organizacja obchodów Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w 21 miastach przyczyni się do popularyzacji naszego sportu, który jest receptą na długowieczność – powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Na uczestników Narodowego Dnia Tenisa Stołowego czekają takie atrakcje jak: amatorskie turnieje tenisa stołowego, spotkania z gwiazdami tenisa stołowego, mecze pokazowe, gry i zabawy sprawnościowe, konkursy z nagrodami i wiele innych. Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego jest bezpłatny.

W Białymstoku Narodowy Dzień Tenisa Stołowego obchodzony będzie w Zespole Szkół Rolniczych ul. Suchowolca 26. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 10.00

HARMONOGRAM NDTS w Białymstoku – 13 .09.2020r. (niedziela)
MIEJSCE – BOISKO SZKOLNE przy Zespole Szkół Rolniczych ul. Suchowolca 26

10:00 rozpoczęcie NDTS- turniej skrzatów, skrzatek, żaków i żaczek

11:00 rozpoczęcie turnieju młodzików, młodziczek i kadetów

12:00 turniej Open + turniej rodzinny

Dla najlepszych w turniejach medale ,dyplomy i nagrody rzeczowe

12:00 spotkanie z gwiazdami Superligi (Wang Zeng Yi, Aleksander Khanin, Li Yongyin

godz. 11.00 -14.00
Gry i zabawy sprawnościowe , konkursy z nagrodami dla wszystkich chętnych

17:00 mecz Lotto Superligi- Dojlidy Białystok- Poltarex Pogoń Lębork

Szczegółowa lista wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego wraz z ich harmonogramami, dostępna jest na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego – www.pzts.pl.