Już w najbliższą niedzielę zawodnicy MOKS Słoneczny Stok po raz trzeci powalczą o ligowe punkty. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe z beniaminkiem LSSS Team Lębork.

Zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Piętę jak na razie zdobył w tym sezonie jeden punkt. Na inauguracje drużyna z Lęborka zremisowała z Red Dragons Pniewy – 2:2.
W kolejnym meczu beniaminek musiał uznać wyższość obecnych Mistrzów Polski czyli Rekordu Bielsko Biała.

Porażkę z bielszczanami ma również zespół z Białegostoku, ale w poprzedniej kolejce udało się wywalczyć na własnym parkiecie trzy punkty dzięki zwycięstwu nad AZS UŚ Katowice.

Jak wiadomo poprzedni sezon nie został dokończony. Jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek poszczególnych grup I ligi Futsalu w sezonie 2019/2020 Polski Związek Piłki Nożnej przyjął kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu 17 kolejek. Decyzją komisji PZPN awans do rozgrywek uzyskały dwa kluby I ligi Futsalu – mistrzowie poszczególnych grup, czyli LSSS „Team” Lębork i Futsal Team Brzeg. Skład elity uzupełniły drużyny z drugich miejsc Dreman Opole Komprachcice i AZS UW Wilanów.

Białostoczan czeka więc teraz daleki wyjazd, ale podopieczni Adriana Citko udadzą się nad morze w dobrych nastrojach. W meczu z AZS UŚ Katowice, choć nie zabrakło błędów i nerwowej końcówki to było już widać lepsze zgranie zespołu. W bramce bardzo dobrze prezentował się Dawid Święciński, a do tego na pochwały zasłużyli nowi zawodnicy czyli Sierhei Shostak i Piotr Kowalczyk.
Początek meczu w niedzielę o godzinie 18.00.