Zawodnicy MOKS Słoneczny Stok Białystok mają przed sobą trudne wyzwanie. Muszą na wyjeździe zdobyć trzy punkty by gonić rywali i wydostać się ze strefy spadkowej. W meczu w z Darkomp AZS UW Wilanów naszych zawodników poprowadzi z ławki nowy szkoleniowiec Aleksandr Danilenko.
Nasz trener jako zawodnik występował w klubach Ukrainy i Białorusi. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem na Białorusi , a następnie na Litwie. Na Litwie oprócz trenowania zespołów ligowych prowadził też reprezentację Litwy U-19.

Ukrainiec miał dwa tygodnie by poznać się z drużyną. W Warszawie okaże się czy efekt „nowej miotły” zadziała. Rywale choć zajmują miejsce w środku tabeli wbrew pozorom wcale jeszcze nie mogą być pewni utrzymania. W przypadku zwycięstwa MOKS przewaga nad Słonecznymi będzie wynosiła zaledwie cztery punkty. Dlatego trudno się spodziewać, że gospodarze odpuszczą to spotkanie w jakikolwiek sposób. Oni również potrzebują tych punktów. W poprzedniej kolejce przegrali z Piastem Gliwice 0:3, a za tydzień zmierzą się z FC Reiter Toruń.
Białostoczanie, jak pamiętamy, w poprzedniej serii rozgrywek wygrali 6:2 z Red Devils Chojnice, a za tydzień podejmą u siebie LSSS Team Lębork czyli z kolejnym bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.
Gospodarze mieli problem z zorganizowaniem hali na mecz z MOKS. Wydawało się nawet, że może skończyć się walkowerem. Ale ostatecznie mecz odbędzie się w hali UCSiR przy Banacha. Białostoczanie będą musieli szczególnie uważać na niezwykle groźnego Michała Klausa, który ma już na swoim koncie 18 bramek i 18 asyst. Niezłym bilansem może również pochwalić się Maciej Pikiewicz (22+8).

Liczymy na to, że trzy punkty przyjadą do Białegostoku i Aleksandr Danilenko zaliczy udany debiut z naszym zespołem. Początek meczu w sobotę o godzinie 14.00.

artykuł: Konrad Sikora

fot. Damian Przestrzelski