Obecny sezon Statscore Futsal Ekstraklasy wchodzi już w decydującą fazę. Poznaliśmy pierwszego spadkowicza, ale walka o to by nie znaleźć się na pozostałych dwóch zagrożonych degradacją miejscach może potrwać do samego końca. MOKS Słoneczny Stok Białystok ma dość komfortową sytuację, ale przed Słonecznymi jeszcze potyczki z czołówką tabeli i równie dobrze końcówka może być bardzo nerwowa.

Podopieczni Adriana Citko mają do rozegrania pięć spotkań. Na dziś ich przewaga nad miejscem spadkowym wynosi osiem punktów. W teorii więc wszystko jeszcze może się zdarzyć. Dlatego niezwykle ważny będzie wynik sobotniego meczu z AZS UW Darkomp Wilanów. Niezwykle ważne będzie również w tej kolejce starcie zajmujących kolejno 14. i 15. miejsce FIT-MORNING Gredar Team Brzeg z AZS UŚ Katowice. Zespół z Górnego Śląska musi go wygrać by jeszcze marzyć o utrzymaniu. Wtedy drużyna z Brzegu w przypadku wygranej MOKS-u szansę na pozostanie w ekstraklasie będzie miała już właściwie iluzoryczną.

Ale białostoczanie nie powinni oglądać się na innych. Do zdobycia jest jeszcze 15 punktów. Aby na 100 % się utrzymać potrzeba zgarnąć jeszcze osiem „oczek”. Pierwszy krok w tym kierunku można wykonać już w sobotę. Podopieczni Adriana Citko są zmotywowani, wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na żaden błąd, a szczególnie w meczach, w których uchodzą za faworyta. Wtedy zawsze coś idzie nie tak. Tym razem nie ma już miejsca na pomyłki. Słoneczni muszą zagrać z Wilanowem pewnie w obronie, choćby tak jak w niedawnym starciu z Clearexem Chorzów. Zaangażowanie i charakter będą musieli również pokazać w kolejnych meczach z Acaną, Constractem, Pniewami i Piastem Gliwice. Ci czterej rywale zajmują obecnie miejsca w pierwszej szóstce tabeli. Dlatego o punkty nie będzie łatwo. Długa przerwa jaką mieli białostoczanie była okazją do wypoczynku, zaleczenia urazów i ciężkiego treningu. Miejmy nadzieję, że stęsknieni za ligowymi rozgrywkami zawodnicy MOKS w sobotę tym razem pokażą, że nie są faworytem wyłącznie na papierze.

Początek meczu o godzinie 18.00.

Zapraszamy na transmisję internetową.