Po nieudanej inauguracji obecnego Statscore Futsal Ekstraklasy sezonu w najbliższą sobotę zespół MOKS Słoneczny Stok zmierzy się u siebie z AZS UŚ Katowice. Podopieczni Adriana Citko będą chcieli wymazać z pamięci porażkę 2:11 z Rekordem Bielsko Biała.

O ile porażki z obecnym Mistrzem Polski można było się spodziewać to jednak jej rozmiar na pewno nie jest zadowalający, choć mimo wszystko białostoczanie nie pokazali się aż z tak złej strony. Widać jednak, że po odejściu Mateusza Lisowskiego i Viatalija Lisnychenki drużyna musi nauczyć się bez nich grać. Temu mają służyć m.in. rozgrywane sparingi.

Goście z Katowic również zaczęli sezon od porażki. Przegrali na inaugurację z Piastem Gliwice 1:3. Drużyna ze Śląska również została nieco przebudowana. W jej barwach nie zobaczymy już Konrada Podobińskiego, Artura Ząbka oraz Jacak Hewlika. Natomiast do zespołu dołączyli doświadczeni Robert Gładczak i Mateusz Omylak oraz młody Marcin Jastrzembski z Gwarka Zabrze.

Oby dwie drużyny liczą na to, że już od tej kolejki zaczną punktować dlatego spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Początek spotkania, które będzie rozegrane w hali VI LO przy ulicy Warszawskiej o godzinie 18.00. Mecz będzie można również obejrzeć w Internecie.