Po przerwie na reprezentację na parkiet w sobotę wracają futsaliści MOKS Słoneczny Stok. W 24. kolejce rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy białostoczanie podejmą Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg. Rywale walczą o utrzymanie i zrobią wszystko by trzy punkty pojechały na opolszczyznę.

Zespół z Brzegu jak na razie zdobył w tym sezonie zaledwie 12 punktów i ma aż 10 oczek straty do bezpiecznej strefy. Jeśli podopieczni Romana Smirnoffa chcą pozostać w ekstraklasie to muszą zacząć punktować.

Białostoczanie są w znacznie lepszej sytuacji. Tylko prawdziwy kataklizm mógłby sprawić, że Słoneczni zaplączą się w walkę o utrzymanie. Mają je raczej pewne. Ale ta pewność przy mocno zdeterminowanym rywal może być zgubna. Białostoczanie nie lubią grać w roli faworyta. Już wiele razy się o tym przekonaliśmy. Miejmy nadzieję, że Adrian Citko, który dopiero co zaliczył występ w reprezentacji Polski przeciwko Norwegii mocno zmotywuje swoich podopiecznych. Słoneczni stracili już w tym sezonie 99 bramek więc dobrze by była by ta setna jak na razie nie padła. Za to zdecydowanie przydałoby się dopisać kilka goli po stronie tych zdobytych. Tym bardziej, że jesienią MOKS przegrał w Brzegu aż 1:8.

Początek spotkania o godzinie 18.00. Zapraszamy do śledzenia relacji internetowej.