Jak informuje w komunikacie na swojej stronie internetowej, zespół Gatty Zduńska Wola nie wystąpi w rundzie rewanżowej Futsal Ekstraklasy.

Treść komunikatu:

„Szanowni Państwo,
W związku z wycofaniem się ze sponsoringu drużyny seniorskiej naszego Sponsora Tytularnego, jesteśmy zmuszeni wycofać się z drugiej rundy rozgrywek. Bezpośredni wpływ miała na to epidemia Koronawirusa oraz kolejny rządowy zakaz działalności gospodarczej.
Po pierwszym lockdownie byliśmy w optymistycznych nastrojach jeżeli chodzi o wystąpienie i kontynuowanie rozgrywek. Przez wzmocnienia oraz dalsze szkolenie młodzieży śmiało patrzyliśmy w przyszłość pomimo zakazu organizowania meczów z publicznością.
Także drugie zamknięcie, które wymusiło na nas wykorzystanie całości zgromadzonych środków zapasowych w budżecie nie było w stanie zachwiać stabilności.
Trzeci – niespodziewany cios nadszedł w momencie, kiedy prognozy pandemiczne dawały nadzieję nie na kolejny zakaz działalności gospodarczej a raczej na otwarcie, chociaż częściowe, trybun dla kibiców. Pomimo tego udało nam się dokończyć rundę oraz rozpocząć przygotowania do kolejnej. Wszyscy zawodnicy dostali także wolną wolę co do odejścia z czego część od razu skorzystała. Wspólnie z Igorem Sobalczykiem (lub – dzięki niemu) udało się jeszcze pod koniec grudnia skompletować kadrę, która pomimo osłabień była w stanie jeszcze konkurować o miejsce w środku tabeli.
Niestety – Prognozy z początku roku od naszego Sponsora Tytularnego zmusiły nas, aby całkowicie „dać wolną rękę” najwierniejszym zawodnikom, którzy tak jak i my do końca walczyli i wierzyli w to, że uda nam się wystartować. Do ostatniego momentu (stąd tak późne jakiekolwiek oświadczenie dla Kibiców) trwały także negocjacje dotyczące przejęcia Klubu, jednak ostatecznie uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest w tym momencie wycofanie drużyny seniorskiej z Ekstraklasy oraz wspólna odbudowa oparta na młodzieży – wychowankach Gatty. W momencie takim jak ten – przed kryzysem gospodarczym wywołanym wirusem oraz kolejnymi zamknięciami gospodarki uznajemy z pokorą stanowisko naszego Sponsora Tytularnego, że sport musi ustąpić miejsca ratowaniu miejsc pracy oraz bytu rodzin, które także odczuwają bardzo negatywne skutki finansowe bieżących wydarzeń.
Dziękujemy Klubowi Kibica oraz wszystkim, którzy przez ten czas wspierali nas oraz dawali siły do istnienia nawet w najgorszych warunkach. Wierzymy, że całą swoją kibicowską miłość oraz siłę przeleją na Drużynę Młodzieżową, która nadal reprezentować będzie region, miasto oraz nas wszystkich najpierw w Mistrzostwach Polski, następnie Turniejach a na końcu – II Polskiej Lidze Futsalu. Zapewnienie o wsparciu inicjatywy odbudowy złożył także Prezydent Miasta, za co serdecznie dziękujemy. Wierzymy, że w przyszłości to oni będą tworzyć oraz świadczyć o sile zduńskowolskiego sportu w najwyższej klasie rozgrywek.
Dziękujemy Kierownikowi Klubu – Sebastianowi Lorencowi, który znosił trudy powierzonej mu funkcji. Dziękujemy fizjoterapeucie Marcinowi „Maradonie” Zabłockiemu. Wszystkim Sponsorom naszego Klubu, którzy w lwiej części nadal będą z nami aby wspierać młodzież w dochodzeniu do Ekstraklasy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie klubu. Często oddawanie z siebie 120% zaangażowania na parkiecie i życzymy im jak najlepiej w kolejnych etapach sportowej kariery. Jesteśmy przekonani, że charakter Kocura pomoże każdej drużynie w której będą występować.
W tej trudnej dla każdego chwili liczymy także na Wasze wsparcie oraz Zrozumienie. Podkreślamy także, że Klub nie przestaje istnieć całkowicie i już z tego miejsca zapraszamy, aby przyglądać się postępom naszych wychowanków.
Informujemy także, że Akademia występować będzie pod nazwą:
Gatta Marché Zduńska Wola”