Na początek Mistrz Polski. Czyli inauguracja sezonu w STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA rozpoczyna się z wysokiego „c”.

W sobotę, 5 września, zawodnicy MOKS Słoneczny Stok rozpoczną nowy sezon w Statscore Futsal Ekstraklasie. Pierwszy mecz zapowiada się bardzo emocjonująco bowiem Słoneczni zmierzą się z Rekordem Bielsko Biała, obecnym Mistrzem Polski.

W obu zespołach doszło do zmian kadrowych. Kadrę Rekordu uzupełnili Bernardo Jose Peixoto Bernardino, Matheus Ribeiro Ferreira oraz wychowankowie Kamil Hutyra i Bartłomiej Twarkowski

– Transfer Matheusa był przygotowywany od dłuższego czasu, wiemy na co go stać i jesteśmy pewni, że wzmocni nasz zespół. Pomimo swojego młodego wieku jest już dojrzałym zawodnikiem. Bernardo ma wzmocnić rywalizację w zespole, ma dobrą technikę i  dynamikę, ale potrzebuje czasu na przystosowanie się do wysokiego tempa gry. Jak zawsze dajemy szansę naszym młodym wyróżniającym się zawodnikom, takimi są Kamil Hutyra i Bartłomiej Twarkowski. W okresie przygotowawczym udowodnili, że warto na nich stawiać – mówił w rozmowie dla oficjalnej strony internetowej klubu z Bielska Białej trener Andrzej Szłapa.

Do kadrowej rewolucji doszło w Białymstoku. Z MOKSem pożegnali się Mateusz Lisowski i Vitalii Lisnychenko – czołowi zawodnicy Słonecznych. Obaj trafili do Leszna. „Lisek” grał w MOKSie 6 lat, podczas których strzelił dla naszego zespołu 78 goli i był kapitanem. Teraz jego rolę w zespole przejmie Michał Osypiuk. W przedsezonowych sparingach zespół prezentował się dość dobrze wygrywając potyczki z Legią Warszawa i Futbalo Białystok jednak to spotkanie z Rekordem będzie pierwszą prawdziwą weryfikacją zmienionego zespołu Słonecznych.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie obejrzeć z niego internetową transmisję w www.tvcom.pl, link do bezpośredniej rywalizacji pojawi się na naszym profilu na facebooku na kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania.

Zdjęcie: Facebook – BTS Bielsko-Biała