Przez dwa dni 12 i 13 czerwca w Grodzisku Mazowieckim rozgrywany był największy w Polsce turniej dla najmłodszych adeptów tenisa stołowego VII PINGLA CUP 2021. W sobotę grali skrzaci i skrzatki (rocznik 2012 i młodsi), w niedzielę zaś żaczki i żacy (rocznik 2010 i młodsi). Łącznie wystartowało 236 zawodników , a wśród nich nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów. Olga Zińczuk i Leon Grzegorek zagrali w turnieju skrzatów , zaś Gabriela Bożyk, Szymon Tworkowski i jeszcze raz Olga Zińczuk w turnieju żaków. Turniej miał niesamowitą atmosferę. Otwarcie w stylu wielkich imprez międzynarodowych z prezentacją wszystkich jego uczestników, pokazy taneczne, wywiady i liczne konkursy z nagrodami oraz oczywiście rywalizacja sportowa. W turnieju wystartowała prawie cała czołówka Polski w tych kategoriach wiekowych. Na tym tle występ naszych zawodników należy uznać za bardzo dobry. I cieszą nie tylko niezłe miejsca, ale przede wszystkim to że walczyli bardzo ambitnie, prezentując naprawdę duże umiejętności, niewiele ustępując tym najlepszym. Z kronikarskiego obowiązku podajemy miejsca naszych zawodników.

9-12 miejsce – Olga Zińczuk wśród skrzatek (startowało 45 zawodniczek)

17-24 miejsce – Leon Grzegorek wśród skrzatów ( startowało 48 zawodników) – debiut Leona w turnieju ogólnopolskim

25-32 miejsce – Olga Zińczuk wśród żaczek (startowało 58 zawodniczek)

25-32 miejsce – Szymon Tworkowski wśród żaków ( startowało 74 zawodników) , miał pecha , bo już w pierwszej rundzie turnieju głównego trafił na rozstawionego z nr 1 aktualnego Mistrza Polski żaków, z którym stoczył niezły pojedynek , ale w kluczowych momentach gry jego przeciwnik wykazał się większą dojrzałością i rutyną.

Wszyscy oni za rok będą mogli wziąć udział w tym turnieju i liczymy na jeszcze większe sukcesy. A teraz gratulujemy im naprawdę dobrej postawy , dużej ambicji i życzymy sukcesów w nowym sezonie.