#SłonecznyWschód

Nasz Klub

29 października 1998 r. z inicjatywy grupy ,,zapaleńców” (nauczyciele wychowania fizycznego, dyrektorzy szkół i przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej), odbyło się zebranie założycielskie Międzyszkolnego Osiedlowego Klubu Sportowego (MOKS) ,,Słoneczny Stok”. Celem powstania Klubu było zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży mieszkającej na osiedlach wchodzących w skład S.M. ,,Słoneczny Stok”

Decyzję o wpisie do ewidencji uczniowskich klubów sportowych podjęto dnia 28 grudnia 1998 r., co uważa się za oficjalną datę rozpoczęcia działalności Klubu. Przez ponad 20 lat działalności klubu funkcjonowało w sumie 10 sekcji sportowych, z których trzy:  futsal, tenis stołowy i piłka ręczna istnieją do dnia dzisiejszego. Ogromną wagę władze klubu przykładały do organizacji imprez masowych, które są systematycznie organizowane do chwili obecnej.

Sztandarową imprezą organizowaną od 2000 roku jest Słoneczna Liga w futsalu. Uczestnikami są amatorskie drużyny z miasta Białegostoku grające w trzech ligach. Co tydzień w rozgrywkach tych bierze udział około 400 osób. Ponadto Klub organizuje też inne imprezy sportowo-rekreacyjne takie jak: Puchar Ligi i Puchar Wiosny w futsalu , turnieje piłki ręcznej , tenisa stołowego oraz zawody lekkoatletyczne.

Osiągnięcia

Największe sukcesy w historii kluby zanotowali futsaliści i tenisiści stołowi. W sezonie 2016/2017 drużyna futsalu wywalczyła awans do ekstraklasy . W latach 2005-2013 uczestniczyliśmy w rozgrywkach I ligi mężczyzn , osiągając najwyższą lokatę w sezonie 2010/2011 ( II miejsce). W rozgrywkach młodzieżowych zdobyliśmy 20 medali mistrzostw Polski (6 złotych, 5 srebrnych, 9 brązowych). W II lidze piłki ręcznej występowaliśmy przez sześć sezonów , a najlepszym w naszym wykonaniu był sezon 2009/2010 w którym zajęliśmy 4 miejsce. W sezonie 2008/2009 uczestniczyliśmy jako pierwsza drużyna z naszego regionu w rozgrywkach I ligi futsalu plasując się na 5 miejscu.

28 XII 1998r.

– oficjalna data rejestracji klubu

– w klubie działają sekcje: tenisa stołowego , lekkoatletyki , piłki koszykowej dziewcząt, żeglarstwa , aerobiku, modelarstwa

2000r.