Przed nami 20. kolejka rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy. Drużyna MOKS będzie w niej podejmować beniaminka – zespół LSSS Team Lębork. Po wygranej w Katowicach białostoczanie liczą na podtrzymanie zwycięskiej passy.

 

Kluczem do sukcesu w starciu z AZS UŚ Katowice była żelazna obrona. Nie po raz pierwszy podopieczni Adriana Citko pokazali, że w tym elemencie gry potrafią być zabójczo skuteczni. Jeśli uda im się znów tak konsekwentnie zagrać z tyłu to trzy punkty powinny zostać w Białymstoku, tym bardziej, że nasi rywale są obecnie drugim od końca zespołem w lidze jeśli chodzi o ilość zdobytych bramek.

Drużyna z Lęborka obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli, czyli jest tuż nad strefą spadkową. Ale beniaminek nie musi jeszcze drżeć o swój byt w lidze, bo przewaga nad miejscem 14 to obecnie aż 8 punktów. Białostoczanie są w jeszcze lepszej sytuacji bo z 20 punktami zajmują obecnie 10. miejsce. W rundzie jesienniej lepi byli Słoneczni, którzy w Lęborku wygrali 6:3.

Sobotni mecz, nadal rozgrywany bez udziału publiczności, rozpocznie się o godzinie 18.00. Zapraszamy na transmisję internetową