10 września 2022r. turniejami wojewódzkimi skrzatów , żaków , młodzików i juniorów zainaugurowany został sezon 2022/2023 w tenisie stołowym.

W turniejach tych, szczególnie w kategoriach najmłodszych udanie zaprezentowali się nasi zawodnicy. Najlepiej wypadły młodziczki. W meczu finałowym spotkały się dwie reprezentantki MOKS –u Olga Zińczuk i Gabriela Bożyk. Po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku 3:2 zwyciężyła Gabrysia Bożyk, zapewniając tym samym sobie udział w turnieju ogólnopolskim.

W kategorii żaków reprezentowani byliśmy przez dwóch zawodników , którzy rozegrali bardzo dobre zawody. Maciek Klejno zajął miejsce 6 a Gabriel Tomczak 9-12. Wśród najmłodszych (skrzaci) debiut w zwodach wojewódzkich zaliczyli Hubert Tomczak i Ignacy Sokół , obaj rocznik 2015 . Jak na pierwszy turniej zagrali bardzo dobrze , nie przestraszyli się swych rywali i toczyli z nimi wyrównane pojedynki. Mają szanse przy dużej pracy na treningach osiągnąć w przyszłości bardzo dobre wyniki. Ostatecznie Hubert był 4 , a Ignaś 6 .

W turnieju juniorów zagrali bracia Szymon i Dawid Tworkowscy . Bardzo dobrze spisał się Szymon (będący jeszcze młodzikiem), który został sklasyfikowany na miejscach 3-16 . Ważniejszy jest jednak fakt że walczył z rywalami o wiele starszymi od siebie jak równy z równym. Jego brat Dawid spisał się nieco gorzej i mimo ambitnej postawy zajął miejsce w przedziale 17-24.