Młośnicy futsalu wreszcie będą mogli znów przeżywać emocje. W weekend rusza kolejny sezon w Statscore Futsal Ekstraklasie. Zawodnicy MOKS Słoneczny Stok zaczynają tradycyjnie od trudnego rywala. Na wyjeździe zagrają z Constractem Lubawa.

– Biorąc pod uwagę, że w drużynie pojawiło się wielu nowych chłopaków to w sumie dobrze, że na początku gramy z wymagającym rywalem. Bo jak spadać to z wysokiego konia niż tracić punkty z sąsiadami w tabeli – mówi Adrian Citko, grający trener Słonecznych.

W kadrze białostoczan pojawiły się nowe nazwiska. Są to bramkarz Kamil Ulman, a także Hubert Stachurski, Kamil Gryko, Krystian Belzyt oraz Łukasz Grzybowski. Dodatkowo w sztabie szkoleniowym MOKSu pojawił się Karol Domalewski, który został asystentem trenera.

– Doszliśmy do wniosku, że jest nam potrzebny ktoś, kto będzie mógł spojrzeć na mecz trochę z boku. Ja będąc na parkiecie często oceniałem sytuacje poprzez emocje. A takie drugie spojrzenie na pewno się przyda. Do tego Karol też będzie pracował z nami pod względem rozgrywania stałych fragmentów gry, bo dotychczas mniej uwagi temu poświęcaliśmy na treningach – dodaje Citko.

W Ekstraklasie pojawiły się także nowe drużyny. Są to Górnik Polkowice i Legia Warszawa. Do elity powraca również zespół AZS Uniwersytet Gdański.

– Mecz z Legią na pewno wywoła wśród kibiców dreszczy emocji. Wiadomo, że to poważna nazwa. Liczymy jednak na to, że będziemy mieli pełne trybuny również na spotkaniach z innymi rywalami – kończy trener MOKS.

Mecz z Constractem Lubawa odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00. Zapraszamy do oglądania transmisji w Internecie