Już w najbliższą sobotę ligowe rozgrywki wznowią zawodnicy MOKS Słoneczny Stok Białystok. W sobotę o godzinie 17.00 białostoczanie podejmą u siebie Constract Lubawa.

Podopieczni Adriana Citko będą chcieli pokazać, że 14. miejsce w tabeli to pozycja znacznie poniżej ich możliwości. Niestety muszą na początku rundy wiosennej zmierzyć się od razu z wymagającym rywalem. Constract wciąż bowiem mierzy w tytuł Mistrza Polski. Obecnie traci tylko 5 punktów do liderującego Rekordu Bielsko-Biała.

Słoneczni rozpoczynają nową rundę ze zmianami w składzie. W walce o utrzymanie pomogą kolumbijczycy Helver Smith Tachack Moreno i Cristian Camilo Neme Vargas. Na parkiecie w koszulkach MOKSu nie zobaczymy już natomiast Pawła Aleksandrowicza i Sierhieja Szostaka.

Kadrę odświeżyli również lubawianie. Do zespołu dołączył Ixemad Gonzalez Cabrera, który tym samym opuścił Piasta Gliwice. Wcześniej klub poinformował o zakontraktowaniu reprezentanta Polski Mateusza Madziąga, który do Lubawy przenosi się z Lęborka.
Między oboma zespołami jest aż 25 punktów różnicy ale liczymy na to, że białostoczanie znowu pokażą charakter i być może sprawią niespodziankę, tym bardziej, że nie mogą sobie pozwolić na powiększenie straty do zespołów poza strefą spadkową. Każdy punkt w tej rundzie będzie bardzo ważny.