W sobotę o godzinie 18.00 zawodnicy MOKS Słoneczny Stok Białystok staną przed kolejną szansą na zdobycie tak potrzebnych punktów w ramach Statscore Futsal Ekstraklasy. Tym razem zagrają na wyjeździe z FC Reiter Toruń. Rywale zajmują piąte miejsce w tabeli dlatego białostoczanie będą musieli zagrać na sto procent swoich możliwości.

Porażki z Piastem Gliwice i GI Malepszy Futsal Leszno niestety spowodowały, że Słoneczni ugrzęźli w strefie spadkowej i teraz bardzo potrzebują zwycięstw. Rywale co prawda w poprzedniej kolejce przegrali 0:5 z Piastem, ale mogą już spokojnie myśleć o utrzymaniu. Jak dotąd zdobyli 34 punkty czyli dwa razy więcej niż białostoczanie.

Wiadomo, że w meczu z MOKS nie zagra Marcin Mikołajewicz, jeden z kluczowych zawodników FC Toruń, który odniósł kontuzję w spotkaniu z Red Dragons Pniewy. Za to do składu wraca pauzujący ostatnio za kartki Daniel Gallego Garcia. Mikołajewicz zdobył w tych rozgrywkach już 19 bramek i jego brak będzie dla gospodarzy na pewno odczuwalny. A zespół z Torunia nie strzela zbyt wiele goli. Chociaż zajmują piąte miejsce to mają zaledwie pięć więcej trafień od MOKS i tylko osiem bramek mniej straconych.

Wydaje się więc, że MOKS może pomyśleć o punktach na wyjeździe. Warunkiem jest jednak bardzo uważna gra w obronie no i przede wszystkim skuteczność w poczynaniach ofensywnych. Jesienią w Białymstoku Słoneczni zwyciężyli 1:0. Oby tym razem również byli choć o jedno trafienie lepsi.

artykuł: Konrad Sikora

fot. Damian Przestrzelski