„Ze względu na zwiększoną w ostatnich dniach liczbę przypadków COVID-19 w wielu częściach Europy, a także ograniczenia podróży oraz krajowe obowiązki kwarantanny w niektórych państwach, Zarząd ETTU podjął decyzję o przesunięciu zaplanowanych na 15-20 września Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, które miały się odbyć na warszawskim Torwarze. Polski Związek Tenisa Stołowego rozumie i akceptuje trudną decyzję.

Bezpieczeństwo zawodników, trenerów, delegatów, personelu i partnerów jest naszym priorytetem. Dziękujemy Prezesowi Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Panu Dariuszowi Szumacherowi, Zarządowi PZTS, pracownikom Związku oraz Partnerom lokalnym za trud pracy wykonanej na przestrzeni ostatnich miesięcy oraz za dołożenie wszelkich starań, aby Mistrzostwa mogły odbyć się we wrześniu pomimo panującej pandemii. W podjęciu przez Zarządu ETTU trudnej, aczkolwiek jednogłośnej decyzji, znaczącą rolę odegrały ograniczenia w podróżowaniu po Europie. Wszystkie organizacje członkowskie powinny mieć jednakowe możliwości uczestnictwa w Mistrzostwach. Organizacja turnieju przy obowiązujących obecnie ograniczeniach byłaby nieuczciwa.” – powiedział Prezydent ETTU, Ronald Kramer.

Jest nam niezmiernie przykro, że z powodu COVID-19, Europejska Rodzina Tenisa Stołowego nie będzie mogła we wrześniu spotkać się w Warszawie. Chciałbym podziękować ETTU i ITTF za wsparcie uzyskane przez minione tygodnie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, które przez wzgląd na bezpieczeństwo uczestników nie będzie mogło dojść do skutku we wrześniowym terminie. Niemniej jednak, Zarząd PZTS oraz nasi Partnerzy, z niecierpliwością czekają na powitanie wszystkich na warszawskich Mistrzostwach Europy w nowym terminie.” – skomentował Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Dariusz Szumacher.

Nowa data Mistrzostw Europy zostanie potwierdzona na późniejszym terminie.”

Tekst oraz grafika, pochodzi ze strony: www.pzts.pl