Od nowego sezonu futsalowe zmagania najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce odbywać będą się pod szyldem „STATSCORE Futsal Ekstraklasa„.

Oto oficjalny komunikat portalu: www.futsalekstraklasa.pl
„Czołowa liga futsalu w Polsce, Futsal Ekstraklasa i największy polski dostawca statystyk sportowych, STATSCORE. Podpisały umowę, na mocy której od sezonu 2020/21 firma z siedzibą w Katowicach będzie przez dwa kolejne lata sponsorem tytularnym rozgrywek, odtąd nazywanych STATSCORE Futsal Ekstraklasa.

Posiadanie sponsora, który wprowadza swoją markę do nazwy rozgrywek, to kolejny etap profesjonalizacji i rozwoju każdej ligi z dużymi ambicjami. Nie inaczej jest w tym przypadku. Po rozbudowie oprawy medialnej meczów najlepszej ligi futsalowej w kraju i dodaniu profesjonalnych oficjalnych statystyk w poprzednim sezonie (ich dostawcą jest właśnie STATSCORE), Futsal Ekstraklasa zrobiła następny krok.

– Rozmowy rozpoczęliśmy już rok temu – powiedział Maciej Karczyński, prezes Futsal Ekstraklasy. – Od początku chcemy razem budować przyszłość. Pierwszym etapem było wprowadzenie statystyk do ligi, które zawsze podnoszą wartość dyscypliny. Dziś pokazujemy, że mimo trudnego okresu, chcemy iść razem w dobrą stronę. Bardzo dziękuję za obdarzenie zaufaniem Futsal Ekstraklasy. Wiem, że zostaliśmy docenieni za pracę ostatnich lat, gdzie zauważono budowanie naszej marki na polskim rynku. STATSCORE wybrał nas, mimo zakusów innych dyscyplin w Polsce. To bardzo duże wyróżnienie.

Jako sponsor tytularny STATSCORE będzie pojawiał się nie tylko w nazwie rozgrywek, ale również w jej zintegrowanym, nowym logotypie, obecnym na stronie organizatora, a także koszulkach klubowych i w wielu miejscach hal, w których rozgrywane są mecze.

Wybór Futsal Ekstraklasy jako pierwszej polskiej profesjonalnej ligi sportowej, której STATSCORE udzieli swojej nazwy, nie był przypadkowy. Dynamiczna firma ze Śląska jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie dostarczania statystyk i rozbudowanych widgetów dla organizacji sportowych, medialnych i bukmacherów. Od lat stawia na innowacyjność, co było wielokrotnie doceniane przez eksportów branżowych i przełożyło się między innymi na prestiżowe wyróżnienia od Deloitte – Rising Star w 2017 i dla jednej z 50 najlepiej rozwijających się firm technologicznych w Europie Centralnej w 2019 roku. Prężnie rozwijająca się Futsal Ekstraklasa, która również mierzy w to, aby stać się jedną z najważniejszych lig sportowych konkurując z innymi dyscyplinami, okazała się idealnym partnerem.

– Chcemy wspólnie z naszymi Partnerami zbudować największe na świecie centrum danych sportowych, w którym zgromadzimy wszystkie statystyki, pomagając dzięki temu kibicom i organizacjom sportowym czerpać jeszcze większą radość i korzyści ze sportu – podsumował Tomasz Myalski, prezes i założyciel STATSCORE. – To nasza wizja! Po to istnieje STATSCORE. Rozszerzenie współpracy z Futsal Ekstraklasą to wielka przyjemność dla mnie i całego zespołu. To zarazem ogromne wyzwanie, ale mając tak doświadczony i zgrany zespół oraz Partnera, który chce się rozwijać razem z nami, jestem przekonany, że po raz kolejny pokażemy naszą siłę. Wierzę, że wspólnie podniesiemy STATSCORE Futsal Ekstraklasę na najwyższy, światowy poziom, dostarczając kibicom wiele innowacyjnych rozwiązań.

Od sezonu 2020/21 STATSCORE będzie nie tylko nadal dostarczał rozbudowane statystyki ze wszystkich meczów Futsal Ekstraklasy, ale również wspierał rozgrywki swoim doświadczeniem we wzmacnianiu wizerunku w oparciu o doświadczenie w tym zakresie.

STATSCORE to polska organizacja, której misją jest budowa największego na świecie centrum danych sportowych, by zgromadzić w jednym źródle wszystkie statystyki sportowe, pomagając dzięki temu kibicom i organizacjom sportowym czerpać jeszcze większą radość oraz korzyści ze sportu.
Firma dostarcza wysokiej jakości dane sportowe, statystyki i wizualizacje meczów oraz rozgrywek. Z jej rozwiązań korzystają bukmacherzy z całego świata, renomowane media oraz ligi sportowe. Od sezonu 2019/20 STATSCORE jest oficjalnym dostawcą statystyk dla Futsal Ekstraklasy oraz dla Fortuna 1 Ligi. Już wcześniej firma związała się podobnymi umowami m.in. z PGNiG Superligą oraz ze słowacką Slovnaft Handball Extraligą.”

źródło: www.futsalekstraklasa.pl