W niedzielę 9 sierpnia na własnym parkiecie zespół Słonecznych podejmował rywali ze stolicy, którzy w nadchodzącym sezonie wystąpią na zapleczu ekstraklasy.
Trener Adrian Citko w tym spotkaniu miał do dyspozycji 14 osobowy zespół, w którym znalazło się trzech bramkarzy oraz 11 zawodników z pola. W zespole MOKSu wystąpiło dwóch testowanych zawodników, którzy jak się później okazało wpisali się na listę strzelców.
Mecz jak ustalono przed jego rozpoczęciem odbył się w formuje 3×30 minut, bez zatrzymywanego czasu. Wydłużony czas sparingu pozwolił skorzystać ze wszystkich dostępnych tego dnia zawodników Słonecznych i sprawdzić ich w bezpośrednim starciu po długim rozbracie z „futsalówką”, z wiadomych wszystkim przyczyn i sytuacji panującej na świecie.

W pierwszej rozegranej tercji MOKS miał optyczną przewagę, która poskutkowała wysokim zwycięstwem tej części spotkania wynikiem 6-1.
W drugiej części dała o sobie znać mimo dobrej gry i stwarzanych sytuacji wysoka nieskuteczność w poczynaniach zespołu z Białegostoku, gdzie rywale skrzętnie to wykorzystali i na koniec drugiej części doprowadzili do stanu rywalizacji 6-4. Ostatnia część spotkania to przejęcie ponownie całkowitej kontroli nad przebiegiem meczu przez naszych graczy i podwyższenie prowadzenia poprzez trzykrotne pokonanie bramkarzy Legii Warszawa. W tym samym czasie rywali stać było jedynie na jedno trafienie i mecz zakończył się wynikiem 9-5.

Tego dnia bramki dla naszej drużyny strzelali:
Aleksandrowicz Paweł – 3x
Prolejko Mateusz – 3x
Citko Adrian –
zawodnik testowany (1)
zawodnik testowany (2)

Trener Citko podsumował mecz jako bardzo pożyteczny sparing i przegląd stanu osobowego drużyny MOKS Słoneczny Stok.

Kompletowanie składu MOKSu na nadchodzący sezon jeszcze nie dobiegło końca i musimy uzbroić się jeszcze w chwilę cierpliwości aby poznać ostateczny kształt kadry na nowe rozgrywki Ekstraklasy.

foto: Legia Warszawa Sekcja Futsalu