Długo czekaliśmy na ten moment. W sobotę , 27 sierpnia, rusza nowy sezon Futsal Ekstraklasy. Swój pierwszy mecz MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok zagra z Constractem Lubawa. Pierwszy gwizdek o 16.00.

Dużo się działo w przerwie między sezonami. Oprócz nowej nazwy, która jest efektem nawiązania współpracy z Jagiellonią Białystok dochodzi również zmiana miejsca rozgrywania spotkań. Słoneczni będą teraz podejmować rywali w popularnym „Mechaniaku” przy ul. Broniewskiego 14.

Oczywiście najważniejsze są jednak zmiany w składzie zespołu. Na pewno wszystkich ucieszy powrót do Białegostoku Mateusza Lisowskiego. Oprócz niego drużynę wzmocnili Kamil Sakowicz, były reprezentant Ukrainy Oleksandr Kolesnykov oraz Jacek Stefanowicz. Nie obyło się bez ubytków. W barwach MOKS nie zobaczymy Kamila Ulmana, który przeniósł się do Heliosa Bonito Białystok. Na wypożyczenia natomiast udali się Mateusz Łabieniec i Michał Osypiuk.

Poza tym ponownie pierwszym trenerem został Adrian Citko. I jak mówi skład w tym sezonie jest bardzo mocny i będzie bardzo rozczarowany jeżeli zespół nie zakończy go w pierwszej ósemce, a nawet ma potencjał by powalczyć o coś więcej. Neme i Tachack plus „Sashka” to może być zabójcze trio. Czy tak będzie przekonamy się już niebawem.

Zespół gości też nie przespał okna transferowego. W Constrakcie nie zagra już Sebastian Grubalski. Do drużyny za to dołączyli Maciej Jankowski oraz dwaj Hiszpanie Sebastian Vargas Otero oraz bramkarz Victor Lopez Gonzalez. Dodatkowo tuż przed startem rozgrywek zakontraktowano Jaakko Ilkka Johannes Alasuutari, fińskiego pivota, który właśnie otrzymał powołanie do reprezentacji swojego kraju. Z klubem kontrakt przedłużył również Szymon Licznerski.

Mecze MOKS i Constractu są zawsze zacięte. Dlatego warto wybrać się w sobotę do „Mechaniaka” i wesprzeć Słonecznych. Zapraszamy!